Mesztegnyői Óvodáért Egyesület

Vezető tisztségviselő: Bajkai Józsefné

Helyettes: Hosszú-Hanzel Veronika

Pénztáros: Kósiné Kovács Anita

Vezetőségi tagok: Korona Tiborné, Lóth Tímea, Huszár Hajnalka, Ifj. Péter Lászlóné

Egyesületünk bemutatása:

Az óvodáért tenni akaró, lelkes szülők összefogásával 2010. május 10-én megalakult a Mesztegnyői Óvodáért Egyesület, melyhez csatlakoztak az óvoda dolgozói is.

Az Egyesület célja:

Az Egyesület tagjainak érdekképviselete mellett célul tűzte ki:

A Mesztegnyői Óvoda oktatási eszközeinek javítása, berendezési tárgyainak korszerűsítése.

A Mesztegnyői Óvoda épületének felújításának szorgalmazása.

A Mesztegnyői Óvoda anyagi és természetbeni támogatás megszervezésének lebonyolításában és az óvodások jobb szociális ellátásának biztosítása.

A rászoruló gyermekek ruhával, oktatási segédeszközökkel valamint fejlesztő játékokkal való ellátása:

• - egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, tevékenység,
  • - nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés,
  • - kulturális tevékenység,
  • - környezetvédelem,
  • - gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet,
  • - hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése.

Az Egyesület saját tagságán kívül a következő célcsoportoknak kínálja közhasznú szolgáltatásait:

• - közoktatási intézmények (óvodák, általános iskolák, szakképző intézmények, szakszolgálatok, szakmai szolgáltató intézmények)
  • - felsőoktatási intézmények
  • - civil szervezetek (közhasznú, kiemelkedően közhasznú társaságok)
  • - egyesületek
  • - alapítványok
  • - közművelődési intézmények
  • - önkormányzatok
  • - egyházak
  • - érdeklődő magánszemélyek.

A feladatok ellátása érdekében az Egyesület:

• - együttműködik az érintett társadalmi szervekkel
  • - kapcsolatot tart hasonló rendeltetésű más magyar és külföldi nemzetközi szervezetekkel
  • - tagként részt vehet magyar, illetve nemzetközi szövetségek munkájában
  • - képviseli a tagok és a Mesztegnyői Óvoda érdekeit a helyi önkormányzat, más egyesületek, bíróságok és más szervek előtt.
  • - állást foglal, véleményez és javaslatot tesz az óvoda felújítását, az óvoda eszköz és berendezési tárgyait érintő minden kérdésben.
  • - adományokat gyűjt a céljai elérése érdekében.
  • - rendezvényeket szervez.
  • - pályázatokat nyújt be.

Az egyesület munkájáról:

Mivel célunk az óvoda eszközellátottságának bővítése, évente elektronikai hulladék gyűjtést szervezünk, melynek összege alkalmanként 20.000 ft. Már két éve sikerült megkapnunk a felajánlott adók 1%-át, ami szintén nem kis összeg, első évben 59.000 Ft, tavaly pedig már 90.000 ft volt. Ezúton is nagyon szépen köszönjük a felajánlásokat!

A hátrányos helyzetű családok megsegítése érdekében adományokat gyűjtünk (elsősorban könyveket, játékokat, ruhákat, cipőket), és kiosztjuk a rászorulóknak.

Részt veszünk az óvoda rendezvényein, családi napokon, ahol együtt szervezzük a programokat a gyerekeknek.

Terveink a jövőre vonatkozóan:

• - Az óvoda udvarára egy udvari mászóka beszerzése az óvodásoknak.
  • - Használt műszaki cikkek gyűjtése, értékesítése.
  • - Adó 1%-ának gyűjtése.
  • - Ruha, cipő, játékok gyűjtése a hátrányos helyzetűeknek.

Kérjük, hogy aki teheti, támogassa egyesületünk célkitűzéseinek megvalósítását adója 1 %-ának felajánlásával!