Mesztegnyői Szociális és Gyermekjóléti Intézmény

8716 Mesztegnyő, Vörösmarty Mihály u. 26.
     Tel: 85/329-232

Intézményvezető: Kesztyüs Lászlóné

Mesztegnyői ügyfélfogadási idő:

Hétfő: 8.00 – 16.00

Kedd: 8.00 – 12.00

Szerda: 8.00 – 16.00

Csütörtök: nincs ügyfélfogadás

Péntek: 8.00 – 12.00

Fenntartó: Mesztegnyő Környéki Önkormányzatok Társulása

(8716 Mesztegnyő, Szabadság tér 6.)

Adószám: 16805110-1-14

A község területén 2000-ben nyitotta meg kapuit a Gondozási Központ. A Mesztegnyői Szociális és Gyermekjóléti Intézmény jelenleg 5 településen lát el szociális és gyermekjóléti tevékenységet (Mesztegnyő, Gadány, Hosszúvíz, Csömend, Tapsony).

Szolgáltatásaink

Házi segítségnyújtás
A házi gondozók munkanapokon, az ellátottak lakásán, lakókörnyezetében nyújtanak szükség szerinti segítséget, ezzel elősegítve, hogy a rászorulók önálló életvitele minél hosszabb ideig fenntartható legyen. Segíthetnek a házi munkák elvégzésében (takarítás, mosás, vasalás), bevásárlásban, gyógyszerek felíratásában vagy a személyes higiénia megtartásában.
Az ellátás térítésmentesen vehető igénybe. Az ellátás iránti kérelem az intézményvezetőnél nyújtható be.

Intézményünk 3 fő teljes munkaidős, valamint 1 fő részmunkaidős gondozónőt foglalkoztat, valamennyien szakképzettek.
Mesztegnyő: Urr Zoltánné

Gondozónők:
Gadány: Kalmár Tünde, Romhányi Lívia
Tapsony: Kocsmáros Imréné

Családsegítés
A családsegítő szolgálat családgondozói feladatokat lát el, ellátásokat, szolgáltatásokat közvetít, és szervezési tevékenységet végez. Feladatunk az információnyújtás, hivatalos ügyekben való közreműködés, tanácsadás is. Az ellátás igénybevétele önkéntes és térítésmentes. A rendszeres szociális segélyben részesülő aktív korú nem foglalkoztatott személyeknek együttműködési kötelezettsége van a szolgálattal.

Ügyfélfogadási idő:
Gadány: kedd: 13.00.-15.00, családgondozó: Kesztyüs Lászlóné
Tapsony: csütörtök: 10.00.-12.00, családgondozó: Kesztyüs Lászlóné
Csömend: csütörtök:14.00.-16.00, családgondozó: Kesztyüs Lászlóné

Hosszúvíz: jelzés illetve igény szerint

Hétfőnként klubdélutánra várjuk szeretettel az időskorú lakosokat!

Gyermekjóléti szolgálat
A gyermekjóléti szolgáltatás olyan, a gyermekek jogait védő speciális személyes szociális szolgáltatás, amely elősegíti a gyermek testi és lelki egészségének megőrzését, családban történő nevelkedését, veszélyeztetettségének megelőzését, a már kialakult veszélyeztetettség megszűntetését. A veszélyeztetettség észlelése érdekében jelzőrendszert működtetünk.
A szolgáltatás térítésmentes, alapellátás esetén önkéntes. A gyámhivatal, vagy egyéb hatóság előírhat kötelező jellegű együttműködést a szolgálattal.

Ügyfélfogadási idő:
Gadány: Kedd: 13. 00. -15. 00, családgondozó: Kesztyüs Lászlóné