2018. december 03., hétfő 09:04

ESZA | Széchenyi 2020 projektek

infoblokk kedv final felso cmyk ESZA

A projekt címe: Szárnyaló közösség

A kedvezményezett neve: Nagybajom Város Önkormányzata

A szerződött támogatás összege: 59 974 012.-Ft

A támogatás mértéke ( %-ban) : 100 %

A projekt széles összefogásra épülő, társadalmilag támogatott projekt, amely keretében 14 egymással érintkező önkormányzat alkot konzorciumot. A projekt keretében minden résztvevő településen több olyan rendezvény kerül megszervezésre, amelyek célja a helyi identitás erősítése, illetve olyan identitástudat kialakítása, amely a lakosság szintjén is világosan meghatározható. A projekt keretében a rendezvényekhez közvetlenül kapcsolódó eszközbeszerzés mellett képzéseken vesznek részt a településekről jogosultságot szerző személyek, valamint tanulmányúton vesznek részt a résztvevők delegáltjai. A projekt mottója, a "szárnyaló közösség" fejezi ki legjobban azt az eredményt, amit a résztvevők el kívánnak érni. A projekt céljai két részre oszthatók; a közvetlen cél az egyébként is fejlődő térség felpezsdítése rendezvényekkel, képzésekkel, illetve a résztvevő önkormányzatok együttműködésének további erősítése. A közvetett - hosszú távú - cél a térség identitásának kihangsúlyozása, az identitástudat erősítése elsősorban a lakosság szintjén.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2021. 09.01.

A projekt azonosító száma: TOP-5.3.1-16-SO1-2017-00008

Utoljára frissítve: 2018. december 03., hétfő 09:14